KATLANIR CAM SİSTEMLERİ

Katlanır cam sistemleri nedir?
Yaşam alanları ve mekanların hem işlevselliğini hem estetik değerini katlayan yapı tasarımlarından biri de katlanır cam sistemleri olmaktadır. Olumsuz hava şartlarında mekanın konforunu ve sıcaklığını koruyan katlanır cam sistemleri sıcak havalarda ise tamamen açık kullanmaya uygundur.

Katlanır cam sistemi avantajları nelerdir?
Soğuk havalar karşısında mekanın iç ısısını koruyan katlanır cam modeleri hem rahat kullanıcı deneyimini hem de şıklık için ideal çözümler sunar. Havaların ısınmasıyla birlikte tamamen açılabilen bu tasarımlar kullanıcının arzu ettiği şekilde mekandan faydalanmasına imkan tanır.

Ayrıca bu sistemlerin ısı gibi ses yalıtımında da başarılı olduğunu mutlaka eklemek gerekir.Konforu ve estetiği aynı tasarımda buluşturan bu cam sistemlerinde alüminyum fitiller sayesinde şiddetli rüzgar, sağanak yağış gibi sert kış koşullarına ve ekstra sıcak güneş ışınlarına karşı yüksek dayanıklılık kazandırılır. Sızdırmazlığın en üst seviyeye çıkmasını sağlayan bu alüminyum fitil kullanımı, sararma problemine de tamamen veda edilmesini sağlamaktadır.

Katlanır cam sistemi modelleri nelerdir?

Her biri son derece modern ve şık görsellere sahip olan katlanabilir sistemler, mekanın tarzıyla doğal bir uyum içindedir. Görsel açıdan atmosferin daha ilgi çekici olmasını sağlarken mekana ferah ve aydınlık bir görünüm verirler. Bu doğrultuda pek çok modeli bulunan katlanır camlar, istenen renklerde ve yüzey seçeneklerinde üretilebilir.

Katlanır cam sistemi elemanları nelerdir?

Oldukça seçkin bir seri olmakla birlikte alüminyum et kalınlığı 3 mm olan katlanır cam sistemleri dahilinde iki rulmandan oluşan tekerlekler bulunmaktadır. Sistemin metrekare ağırlığı 30 ila 40 kilogram aralığında değişmekte, 8 mm veya 10 mm olarak cam uygulaması yapılması mümkün olmaktadır.

Katlanır cam sistemleri özellikleri nelerdir? Farklı derecelere göre farklı kapak alternatifleri mevcut olan bu sistemlerde, kapakların vida kullanmaksızın takılması sayesinde paslanma gibi istenmeyen durumların önüne tamamen geçilebilmektedir. Vidasız kapak tasarımı gibi kilitler de paslanmaz özellikli olup, bu donanım elemanı ise CNC tezgahında üretilir. Yapının stoper kısmının hareketli tasarımı sayesinde kanat açılımları arzu edilen yerde kilitlenebilir. Pimlerin aracılığıyla üst bazalara monde edilen sistemde, bakteri oluşmasını önlemek için silikon kullanımına yer verilmektedir. Metal kullanılarak üretilen özel kilit tasarımı sayesinde hırsızlığa karşı son derece güvenli olan katlanır cam sistemleri aynı zamanda ekstra çocuk kilidini de içermektedir. Üstten veya alttan taşımalı olarak iki farklı montaj alternatifinin bulunduğunu da eklemek gerekir.

DİĞER HİZMETLERİMİZ

Size nasıl yardımcı olabiliriz?

Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.